Sınav Başarısını Arttırmanın Altın Yolları

  •  22 Jun 2018

1. Özellikle sınavdan bir gün önce siyah çay, yeşil çay, kahve ve kola gibi kafein içeren içecekleren uzak durun. 
 

2. Uyku düzenini değiştirecek her türlü etkinlikten uzak durun. Sınava  yakın günlerde iyi uyumak zihnin dinlenmesine yardımcı olacaktır.
 

3. Sınavdan önceki günlerde hafif tempolu sporlar yapın. Sınav önceki gün akşam yemeğinde ağır besinler tüketmeyin. 
 

4. Tüm hazırlıkları 1 gün önceden  tamamlayın
 

5. Sınav günü kahvaltıda yumurta, peynir, süt, tam tahıllı ekmek, domates, yeşil biber, salatalık, zeytin, ceviz gibi bütün besin gruplarını içeren gıdalar tüketin ve yeterli enerji alın. Tabi abartmamak şartı ile.
 

6. Sınav esnasında tuvalet vb. ihtiyaçlarınızın  size sıkıntı çıkartmaması için öncesinde yağlı, gaz yapıcı vb. besinler kesinlikle tüketmeyin ve sınav esnasında çok fazla su içmeyin. 
 

7. Kan şekerinin hızla yükselmesine sonra da düşmesine yol açan çikolata, şeker, tatlı gibi şekerli besinler bilinenin aksine beynin ihtiyaç duyduğu şekeri karşılamaz ve sınav esnasında dikkat dağınıklığına, konsantrasyonun azalmasına neden olur. Özellikle sınav gününde bunlardan uzak durun.

 

8. Erdemli Birey Kolejinde Yazın Tatil Yok! Bireyin öğrencileri TYT’yi dert etmiyor. Çünkü 5 kişilik VİP grupların tadını çıkarıyor.  Birey Kolejine gelin 18 haziranda başlayacak yaz kampımızda yerinizi alın. Dikkat sınırlı sayıdaki kontenjanlarımız dolmak üzere!  Hemen Bireye gelin hayallerinizi ertelemeyin.  

0324 515 26 26